Масова частка Гідрогену в сполуці з деяким іншим елементом дорівнює 1,23%. Визначте формулу цієї

сполуки.

Ответы на вопрос

Отвечает Ларин Ваня.

Дано :

XH

w(H) - 1,23%

Знайти :

Х

Розв'язання :

Припустимо що другий елемент має валентність I, тоді формула матиме 1 атом гідрогену

Знайдемо 1% :

Ar(H) / 1,23% = 0,81 г

Тоді 100% = 81 г

Ar(X) = Mr(HX) - Ar(H) = 81 - 1 = 80 г

У періодичній системі таку атомну масу має Бром (Br).

Відповідь : BrH