ПОМОГИТЕ Масова частка Гідрогену в сполуці з деяким іншим елементом дорівнює 0,78%. Визначте

формулу цієї сполуки​

Ответы на вопрос

Отвечает Распопов Артём.

Ответ:

Відповідь : елемент магній, формула MgH2

Объяснение:

Дано: ω(Н)=0,78% або 0,078

Знайти: елемент Е-?

Припустимо, що елемент у сполуці з Гідрогеном є одновалентним, тоді формула сполуки буде мати вигляд ЕН.

З формули ω(Н)=Ar(H)/Mr(EH) знайдемо молекулярну масу сполуки

Mr(EH)=Ar(H)/ω(Н)=1:0,078=56. За означенням Mr(EH)=Ar(Е)+Ar(Н),

звідси Ar(Е)=Mr(EH)-Ar(Н)=78-1=77. Елемента з таким значенням відносної атомної маси у Періодичній системі немає, тому наше припущення невірне.

Припустимо, що елемент у сполуці з Гідрогеном є двовалентним, тоді формула сполуки буде мати вигляд ЕН2.

З формули ω(Н)=2•Ar(H)/Mr(EH2) знайдемо молекулярну масу сполуки

Mr(EH2)=2•Ar(H)/ω(Н)=2•1:0,0078=26. За означенням Mr(EH2)=Ar(Е)+2•Ar(Н),

звідси Ar(Е)=Mr(EH2)-2•Ar(Н)=26-2•1=24. Таку молекулярну масу має двовалентний елемент Магній.