Масова частка Гідрогену в сполуці з деяким іншим елементом дорівнює 12,5%. Визначте формулу

цієї сполуки. Помогите пожалуйста!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Карапетян Мариам.

Ответ:

Объяснение:

Якщо невідомий елемент утворює з гідрогеном газоподібну сполуку, то це неметал; якщо він міститься в головній підгрупі IV групи, то його валентність в сполуці з гідрогеном

дорівнює (8-4=4), тобто формула її ER₄

w(H) = m(H) /МER₄ * 100%

0,125 = 4/(Е + 4)

0,125(Е + 4) = 4

0,125Е + 0,5 = 4

0,125Е = 3,5

Е = 3,5 : 0,125

Е = 28

Цей елемент - Силіцій (Si)

Формула вищого оксиду : SiО₂

Формула леткої сполуки : SiН₄