Обчисліть масу натрій хлориду і води, необхідних для приготування 300г розчину, в якому вміст

натрій хлориду становить 40%​

Ответы на вопрос

Отвечает Леонардыч Евгений.

Ответ: 120 грам і 180 грам

Объяснение:

Для розв'язання потрібно скористатися формулой: w = m реч. ÷ m розч.,

у якій m реч. це масса речовини (для нас натрій хлорид), а m розч. це масса розчину (масса речовини + масса H2O або іншого розчиннику)

Для зручності переведемо 40% у долі від одиниці: 40% = 0.4

Виведемо із формули, масу натрій хлориду, яку нам потрібно дізнатися:

m реч. = w × m розч. = 0.4 × 300 = 120 грам

Знайдемо массу води:

Оскільки 300 грам це масса усього розчину, то якщо від неї відняти массу речовини - отримаємо массу розчиннику (у нашому випадку води):

m (H2O) = 300 - 120 = 180 грам