Обчисліть: а) масу, б)кількість речовини сірки, в)число молекул що, прореагували з алюмінієм, якщо

при цьому утворилося 30г алюміній сульфіду? Визначте індекси за відомими значеннями валентності Al(3)S(2). Чому дорівнює формульна маса цієї сполуки?

Ответы на вопрос

Отвечает Alisheri Inessa.

       ?                 0,2 моль

4Al + 3S2   →     2Al2S3

     3 моль         2 моль

а) масу

m(Al2S3)=30г - за умовою

M(Al2S3)=150 г/моль

n(Al2S3)=m(Al2S3)/M(Al2S3)=30/150=0,2 моль

m(S2)=n*M=0,2*64=12,8 г

б)кількість речовини сірки

n=m/M

n(S2)=12,8/64=0,2 моль

в)число молекул що, прореагували з алюмінієм

N=n*NA

N(S2)=0,2 *6,02*10^23=1,204*10^23

Визначте індекси за відомими значеннями валентності Al(3)S(2)

Al2S3

Чому дорівнює формульна маса цієї сполуки?

M(Al2S3)=27*2+32*3=150 г/моль