Обчисліть масові частки елементів у сполуках: CaSO4​


Ответы на вопрос

Отвечает Зіноватна Альона.

Відповідь:

Масова частка Ca= 29,41%, S=23,52% , O=47,05%.

Пояснення:

формула для знаходження масової частки має вигляд:

W(E)=\frac{n*Ar(E)}{Mr(CaSO4)} *100%

Спочатку знайдемо молярну масу всієї  сполуки :

Mr(CaSO4)=40+32+16*4=72+64=136 г/моль

замість Е по черзі підставляємо елементи,де Ar підставляємо атомні маси,а n-це кількість атомів елемента.і отримуємо:

W(Ca)= 29,41%

W(S)=23,52%

W(O4)=47,05%