СРОЧНО!!!! У результаті розчинення ошурків алюмінію і заліза масою 11 г у сульфатній кислоті

виділився газ H2 кількістю речовини 0,4 моль. Визначте масовий склад металів і суміші.

Ответы на вопрос

Отвечает Захарченко Никита.

Ответ:

Объяснение:

Дано

m(Al+Fe)=11 г

n(H2)=0.4 моль

Найти

m(Al)-?

m(Fe)-?

Решение:

Запишем уравнение протекающих реакций:

1)2Al+3H2SO4=Al2(SO4)3+3H2(газ)

n(Al)=m/M;

n(H2)=n(Al)*3/2

2)Fe+H2SO4=FeSO4+H2(газ)

n(Fe)=n(H2)

m(Al)+m(Fe)=11 г

n(Al)*M(Al)+n(Fe)*M(Fe)=11 г (1)

сумма количества вещества водорода по обеим реакция равна 0.4 моль:

n(Al)*3/2+n(Fe)=0.4 моль

n(Fe)=0.4-1.5*n(Al)

подставляем в (1) выражение

n(Al)*27+0.4*56-1.5*n(Al)*56=11

22.4-11=84*n(Al)-27*n(Al)

11.4=57*n(Al)

n(Al)=0.2 моль

m(Al)=n*M(Al)=0.2*27=5.4 г

n(Fe)=0.4-1.5*0.2=0.1 моль

m(Fe)=0.1*56=5.6 г

m(Fe)+m(Al)=5.6+5.4=11 г