СРОЧНО 80 баллов!!! Визначте масу осаду, що утворився при взаємодії хлориду барію з 130 г 5%

розчину сульфату калію

Ответы на вопрос

Отвечает Исачкин Егор.

Ищем сколько сульфата калия есть.

130г * 5% = 6,5г

  100%

Теперь ищем массу осадка.

BaCl2 + K2SO4 --> BaSO4↓ + 2KCl

    1      :       1       :        1          :    2

                6,5г

M(K2SO4)= 39,1 + 32,1 + 16*4 = 135,2г/моль

n(K2SO4)= 6,5г / 135,2г/моль ≈ 0,048моль

M(BaSO4)= 137,3 + 32,1 + 16*4 = 233,4г/моль

m(BaSO4)= 0,048моль * 233,4г/моль ≈ 11,2г