Якось професор проводив експеримент. Він наказав лаборанту у хімічну колбу налити кислоту і кинути

туди шматок цинку, а потім попросив його підпалити газ, який виділявся у колбі. Стався страшенний вибух. Колбу розірвало на шматки. Лаборант дуже злякався. Хімік замислився і наказав лаборанту повторити дослід. Лаборант все виконав, але запалювати відмовився. Протягом кількох хвилин професор умовляв свого лаборанта, а потів підпалив газ сам. Вибуху не сталося. Пояснİть чому? пожалуйста помогите срочно​

Ответы на вопрос

Отвечает Ворт Егор.

Ответ:

1. Урок №3 Хімічні властивості водню. Застосування водню.

2. План уроку: 1. Хімічні властивості водню: 1.1 Взаємодія з неметалами; 1.2 Взаємодія з металами; 1.3 Взаємодія з оксидами металів; 1.4 Взаємодія з ненасиченими вуглеводнями. 1. Застосування водню

3. Хімічні властивості Н2 1. Взаємодія з неметалами. Атоми Гідрогену в молекулах водню сполучені між собою міцним ковалентним неполярним зв’язком. Тому за стандартних умов водень хімічно інертний і взаємодіє лише з найактивнішим неметалом — фтором, з іншими речовинами — при нагріванні, освітленні або наявності каталізатора. Н2 + Si = Н2 + Р =

4. Напишіть рівняння реакцій, складіть електронний баланс, вкажіть окисник та відновник. Н2 + Сl2 → Н2 + N2 → Н2 +C →

5. Чистий водень горить світло-блакитним полум’ям. Н2+ О2 → Натисніть на малюнок для перегляду відео досліду Суміш водню з киснем (у співвідношені 2:1) - гримучий газ Гримучий газ вибухає з характерним “гавкаючим “ звуком. Натисніть на малюнок для перегляду відео досліду

6. 2. Взаємодія з лужними і лужноземельними металами. Напишіть рівняння реакцій, складіть електронний баланс, вкажіть окисник та відновник. Na + H2 → Сa + H2 →

7. 3. Взаємодія з оксидами металічних елементів (як правило, d-елементів) Водень відновлює метали з їх оксидів (виняток – оксиди лужних і лужноземельних металів) Натисніть на малюнок для перегляду відео досліду Запишіть рівняння реакції. Вкажіть окисник, відновник.

8. 4. Реакції гідрування (гідрогенізації) з органічними речовинами, що мають кратні зв’язки. (приєднання водню) СН2 = СН2 + Н2 → СН ≡ СН + 2Н2 →

9. Застосування водню Галузі використання водню Властивості водню Добування амоніаку, хлороводню, метанолу. Відновлення тугоплавких металів з їх оксидів (W, Mo) в металургії. Гідрування органічних сполук (гідрогенізація жирів) Зварювання й різання металів Для наповнення аеростатів, дерижаблей (в суміші з Не) Д і Т – в атомній енергетиці як термоядерне паливо. Н2 – екологічно чисте паливо майбутнього ЦЦее ццііккааввоо

10. Перевіримо свої знання!

11. Завдання 1 Якось професор проводив експеримент. Він наказав лаборанту у хімічну колбу налити кислоту і кинути туди шматок цинку, а потім попросив його підпалити газ, який виділявся у колбі. Стався страшенний вибух. Колбу розірвало на шматки. Лаборант дуже злякався. Хімік замислився і наказав лаборанту повторити дослід. Лаборант все виконав, але запалювати відмовився. Протягом кількох хвилин професор умовляв свого лаборанта, а потів підпалив газ сам. Вибуху не сталося. Поясніть чому?

12. Завдання 2 “П-пах” Вам видано дві пробірки, наповнені воднем і киснем. Як за допомогою експерименту визначити кожний з цих газів?

Объяснение:

вроде так