Який об’єм амоніаку (м3 ) потрібен для добування 340 кг нітратної кислоти, якщо вихід продукту на

першій стадії становить 85 %, на другій – 92 %, на третій – 98 %? О​

Ответы на вопрос

Отвечает Колиниченко Дарья.

Объяснение:

У промисловості нітратну кислоту добувають так (процес багатостадійний):

3 Н2 + N2 = 2 NH3

2 NH3 + 5O2 = 2 NO + 6H2O

2 NO + O2 = 2 NO2

4 NO2+ O2 + H2O = 4 HNO3

Задля спрощення розрахунків складемо стехіометричну схему:

N2 → 2NH3→ 2NO → 2NO2→ 2HNO3

Для розрахунку об’єму азоту слід використати теоретичну масу HNO3, яку розраховуємо за формулою:

ηсумарна= mпракт/mтеорет

mтеорет= mпракт/ ηсумарна

ηсумарна= η1∙ η2∙ η3=(1-0,75) ∙(1-0,10) ∙(1-0,25)=0,25∙0,90∙0,75=0,168;