15. Кальцій масою 8г сполучився з киснем з утворенням речовини Сао масою 11,2г. Складіть рівняння

цієї реакції. Обчисліть масу кисню, що прореагувала. Дано:​

Ответы на вопрос

Отвечает Минаков Сергей.

Дано:. | Решение:

|. 0,2. 0,2. 0,1

m(Ca)=8г. | 2CaO-->2Ca+O2

m(CaO)=11,2г. | n(Ca)=8:40=0,2моль

___________| n(CaO)=11,2:56=0,2моль

m(O2)=0,1×32=3,2г

Второй способ:

m(O)=m(CaO)-m(Ca)=11,2-8=3,2г