Який об’єм карбон(ІV) оксиду можна одержати, якщо 200г вапняку з масовою часткою некарбонатних

домішок 20% помістити в хлоридну кислоту, взяту в достатній кількості?

Ответы на вопрос

Отвечает Загуляева Антонина.

Объяснение:

Вага вапняка без домішок:

m(СаCO3)=200•(100-20)/100=160г

160г. хл

СаCO3 + 2HCl = СаCl2 + H2O + CO2↑

100г/моль. 22.4л/моль

х=(160×22.4)/100=35.84л об’єм карбон (ІV) оксиду