Який об'єм карбон(ІV) оксиду можна одержати при розкладі 26г вапняку, що містить 4% некарбонатних

домішок.

Ответы на вопрос

Отвечает DELETED.
Дано:
m'(CaCO3)=26 r
ω(дом) = 4% або 0,04
Знайти:
V(CO2)-?
m(CaCO3)=26 г- 26 г*0,04 = 24,96 г
М(СаСО3)= 100 г/моль
n(CaCO3)=m/M = 24.96 г/100 г/моль = 0,2496 моль
СaCO3 =t=> CaO + CO2↑
З рівняння реакції бачимо, що n(CO2)=n(CaCO3)
n(CO2)= 0,2496 моль
V(CO2)=n*Vm = 0,2496 моль*22,4 л/моль = 5,59 л
Відповідь: 5,59 л