Обчисліть об'єм карбон(ІV) оксиду (н. у.), що утвориться після згоряння 0,8 моль етанолу​


Ответы на вопрос

Отвечает Ющенко Егор.

Ответ:

І спосіб.

Записуємо рівняння реакції:

    1,2 моль              x г         у л

    С2Н5ОН + 3О2 = 3Н2О + 2СO2↑

    1 моль                54 г       44,8 л

Над формулами речовин записуємо дані, що є за умовою задачі.

Мольні співвідношення речовин показують коефіцієнти рівняння. Прореагувало 1 моль етанолу  С2Н5ОН   з утворенням 3 моль води Н2О і 2 моль карбон (ІV) оксиду СO2 (1 моль газу за н.у. займає об'єм 22,4 л, а 2 моль займуть 44,8 л).

Обчислюємо молярну масу (M г/моль = Mr) води й, відповідно, масу 1 моль.

Mr(Н2O)=2•Ar(Н)+Ar(О)=2•1+16=18, M(Н2O)=18 г/моль.

Маса 1 моль=18 г, а маса 3 моль =54 г.

Записуємо під формулами речовин у рівнянні реакції.

Складаємо дві пропорції і розв'язуємо їх.

Пропорція для обчислення маси води:

1,2моль/1моль=хг/54г, звідси х=1,2моль•54г/1моль=64,8г.

Пропорція для обчислення об'єму карбон (ІV) оксиду:

1,2моль/1моль=ул/44,8л, звідси z=1,2моль•44,8л/1моль=53,76л.

Відповідь:  m(Н2О)=64,8 г; V(СО2)=53,76 л.

ІІ спосіб.

Записуємо рівняння реакції:С2Н5ОН+3О2=3Н2О+2СO2↑

Мольні співвідношення речовин показують коефіцієнти рівняння.

Прореагувало 1 моль етанолу  С2Н5ОН   з утворенням 3 моль води Н2О і 2 моль карбон (ІV) оксиду СO2, кількість речовини води у 3 рази більша, тому  y(Н2O)=y(С2Н5ОН)•3=1,2 моль•3=3,6 моль, а кількість речовини карбон (ІV) оксиду у 2 рази більша, тому y(СO2)=y(С2Н5ОН)•2=1,2 моль•2=2,4 моль.

Обчислюємо масу води  кількістю речовини 1,25 моль за формулою m=y•M, де М г/моль=Мr.

Mr(Н2O)=2•Ar(Н)+Ar(О)=2•1+16=18, M(Н2O)=18 г/моль.

m(Н2O)=3,6 моль • 18 г/моль = 64,8 г.

Обчислюємо об'єм карбон (ІV) оксиду  кількістю речовини 2,4 моль за формулою V=Y•Vм, де Vм - постійна величина і дорівнює 22,4 л/моль за н.у.

V(СО2)=2,4 моль • 22,4 л/моль = 53,76 л.

Відповідь:  m(Н2О)=64,8 г; V(СО2)=53,76 л.