Обчисліть масу фосфатної кислоти яка утворилася в результаті розчинення фосфору (V) оксид масою

7,1г в достатній кількості води

Ответы на вопрос

Отвечает Павлов Кирилл.

P2O5 + 3H2O = 2H3PO4

m(P2O5) = 7,1 г

m(H3PO4) - ?

Решение:

1) μ(P2O5) = 7,1 г / 142 г/моль = 0,05 моль

2) μ(H3PO4) = 0,05 моль * 2 = 0,1 моль

3) m(H3PO4) = 0,1 моль * 98 г/моль = 9,8 г

Ответ: 9,8 г

Отвечает Баранцева Маша.

Ответ:

m(H3PO4) = 9,8г

Объяснение:

Дано:

m(P2O5) = 7,1г

m(H2PO4) - ?

Розв'язання:

0,05 моль             x моль

P2O5 + 3H2O => 2H3PO4

1 моль                   2 моль

n(P2O5) = 7,1г / 142 г/моль = 0,05 моль

n(H3PO4) = (0,05 * 2) / 1 = 0,1 моль

m(H3PO4) = 0,1 моль * 98 г/моль = 9,8 г