1. Укажіть неметал, що є основною складовою повітря: а) кисень; б) азот; в) гелій; г) водень 2.

Укажіть просту речовину, що світиться в темряві: а) пластична сірка; б) червоний фосфор; в) алмаз; г) білий фосфор 3. Позначте дві фізичні властивості алюмінію: а)крихкість; б)пластичність; в)електропровідність; г)нетеплопровідність 4. Укажіть реакцію нейтралізації, що відбулася за участю гідроксиду лужного елемента: а)HNO 3 + NaOH = NaNO 3 + H 2 O; б)H 2 SO 4 + Ba(OH) 2 = BaSO 4 + 2H 2 O в)SO 3 + 2NaOH = Na 2 SO 4 + H 2 O; г)2HBr + Mg(OH) 2 = MgBr 2 + 2H 2 O 5. Установіть відповідність між назвами біогенних неметалічних елементів та їхніми біологічними функціями: а) Нітроген 1. елемент кісткової тканини б) Фосфор 2. елемент гормонів щитоподібної залози в) Йод 3. запобігає карієсу зубів г) Флуор 4. складник білків і нуклеїнових кислот 6. Укажіть символ хімічного елемента, який має електронну конфігурацію атома 1s 2 2s 2 2p 6 3s 2 3p 3 : а) Р; б) As; в) N; г) Se 7. Назвіть солі за їхніми формулами: Fe(NO 3 ) 3 , NaHCO 3 , MgHPO 4 , СuCl 2 8. Установіть відповідність між катіонами й аніонами для якісного визначення речовин: а) Ba 2+ 1. NO 3 – б) Al 3+ 2. CO 3 2– в) Ca 2+ 3. SO 4 2– г) Ag + 4. OH – 5. PO 4 3– 9. Вкажітьречовини, які виробляє силікатна промисловість : а) цемент, бетон, пісок; б) цемент, скло, залізобетон; в) цемент, скло, кераміку; г) цемент, скло, гуму 10. Складіть рівняння реакцій за наведеними схемами: AlPO 4 ← Al(NO 3 ) 3 ←Al 2 O 3 ←Al → AlCl 3 → Al(OH) 3 → Al 2 O 3 11. Складіть рівняння реакцій між Сu і HNO 3 (конц.). Коефіцієнти розставте за допомогою електронного балансу, укажіть окисник і відновник.

Ответы на вопрос

Отвечает Чуркина Дарья.

Відповідь:

1. Укажіть неметал, що є основною складовою повітря:

а) кисень; б) азот; в) гелій; г) водень

2. Укажіть просту речовину, що світиться в темряві:

а) пластична сірка; б) червоний фосфор; в) алмаз; г) білий фосфор

3. Позначте дві фізичні властивості алюмінію: а)крихкість;

б)пластичність; в)електропровідність; г)нетеплопровідність

4. Укажіть реакцію нейтралізації, що відбулася за участю гідроксиду

лужного елемента:

а)HNO 3 + NaOH = NaNO 3 + H 2 O; б)H 2 SO 4 + Ba(OH) 2 = BaSO 4 + 2H 2 O

в)SO 3 + 2NaOH = Na 2 SO 4 + H 2 O; г)2HBr + Mg(OH) 2 = MgBr 2 + 2H 2 O

5. Установіть відповідність між назвами біогенних неметалічних

елементів та їхніми біологічними функціями:

а) Нітроген  4. складник білків і нуклеїнових кислот

б) Фосфор 1. елемент кісткової тканини

в) Йод  2. елемент гормонів щитоподібної залози

г) Флуор 3. запобігає карієсу зубів

6. Укажіть символ хімічного елемента, який має електронну

конфігурацію атома 1s 2 2s 2 2p 6 3s 2 3p 3 : а) Р; б) As; в) N; г) Se

7. Назвіть солі за їхніми формулами:

Fe(NO 3 ) 3 , ферум(ІІІ) нітрат

NaHCO 3 , натрій карбонат

MgHPO 4 , магній гідроортофосфат (гідрогенортофосфат)?

СuCl 2 купрум хлорид

8. Установіть відповідність між катіонами й аніонами для якісного

визначення речовин:  ?????

а) Ba 2+ 1. NO 3 –3. SO 4 2–

б) Al 3+ 2. CO 3 2–

в) Ca 2+

г) Ag + 4. OH –

5. PO 4 3–

9. Вкажітьречовини, які виробляє силікатна промисловість :

а) цемент, бетон, пісок; б) цемент, скло, залізобетон;

в) цемент, скло, кераміку; г) цемент, скло, гуму

10. Складіть рівняння реакцій за наведеними схемами:

AlPO 4 +3AgNO3=Ag3PO4+AI(NO3)3

4Al(NO 3 ) 3 ←2AI2O3+12NO2+3O2

2Al 2 O 3 ←4AI+3O2

2Al +3CI2=2AICI3

AlCl 3 +3KOH=AI(OH)3+3KCI

2Al(OH) 3 → Al 2 O 3+3H2O

11. Складіть рівняння реакцій між Сu і HNO 3 (конц.). Коефіцієнти

розставте за допомогою електронного балансу, укажіть окисник і

відновник.

Cu+4HNO3=Cu(NO3)2+2NO2+2H2O

Cu⁰-2e=Cu⁺²║1║відновник

N⁺⁵+e=N⁺⁴    ║2║окисник

Пояснення: