Для приготування розчину цукру мама використала 30г цукру і 270мл води, а її донька - 50г цукру і

300г води. У кого розчин буде солодший?

Ответы на вопрос

Отвечает Тер-Варданян Мария.

Відповідь: у доньки розчин буде солодший.

Пояснення: солодшим буде той розчин, в якому масова частка цукру більша. Обчислимо W цукру в обох випадках, для цього скористаємось формулою Wр.р. = (m р.р. / (m р.р. + m р-ка)) * 100%

У розчині, який приготувала мама Wцукру = (30/(30+270)) * 100% = 10%;

У розчині, який приготувала донька: Wцукру = (50/(50+300)) * 100% = 14,3%.

14,3% > 10,0% ⇒ розчин доньки солодший.