ГЕНИИ ХИМИИ, ПОМОГИТЕ! 30Б 1. Доберіть коефіцієнти методом електронного балансу у схемах реакцій:

а) NO + H 2 S → N 2 + S + H 2 O; б) NO + HNO 3 (розб.) → NO 2 + H 2 O. 2. Укажіть формули тих речовин, з якими реагує фосфор(V) оксид: О 2 , Н 2 О, ВаО, СО 2 , Аl 2 О 3 , КОН, НСl. Напишіть рівняння відповідних реакцій. 3. Напишіть рівняння реакцій, за допомогою яких можна здійснити такі перетворення: NO → NO 2 → HNO 3 → NH 4 NO 3 → Ba(NO 3 ) 2 → Al(NO 3 ) 3 .

Ответы на вопрос

Отвечает Косарев Влад.

Ответ:

4NH3 + 3O2 → 2N2 + 6H2O

N(-3) - 3e = N(0) | ÷6 | 2

O(0) + 2e = O(-2) | 3

N — відновник, процес окиснення;

O — окисник, процес відновлення.

Кількість коефіцієнтів: 15.