Визначити масову частку CuSO4 в розчині, отриманому при розчинені 50 г мідного купоросу CuSO4 ∙

5Н2О в 450 г води

Ответы на вопрос

Отвечает Михеев Александр.
Дано:
m(cuso4*5h2o)=50 г
m(h2o)=450 г
Знайти: W(cuso4)
Розв’язання:
W(cuso4)=m(cuso4)/m р-ну *100%
m р-ну=450+50=500г
М(cuso4*5h2o)=250 г/моль
у 250 г cuso4*5h2o є 160 г cuso4
у 50 г cuso4*5h2o є х г cuso4
x=160*50/250=32 г
W(cuso4)=32/500 *100%= 6,4%=6%