273К (0°С) температура мен 101.3 кПа қысымда өлшенген 1 моль газ 22.4 л көлем алады. Егерде

гелийдiн кысымын 2 мольге, сутектiн кысымын 3 мольге және Даноидро мень He FH 4.42-14 A)He 1.- 214) 435-18 224, коміркышкыл газынын кысымын 4 мольте арттырсак газдардын колемiн есептепiз: Б) Н:. 00: B)CO₂.​

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Софья.
1)В соответствии с уравнением Клайперона,
P*V/T = const, где P - давление, V - объем, T - температура (в Кельвинах) , следовательно
P1*V1/T1 = P2*V2/T2
1)
T1 = 273 K, P1 = 10^5 Па, V1 = 1л = 10^(-3) м^3
V2 = 2л = 2* 10^(-3) м^3, P2 = 2*10^5 Па, T2 = P2*V2*T1/(P1*V1) = 4*T1 = 1092К = 819С