У стратосфері на висоті 20-30 км знаходиться шар озону, що захищає Землю від потужного

ультрафіолетового сонячного випромінювання . Якби не "озоновий екран" в атмосфері, то фотони з великою енергією досягли б поверхні Землі і знищили на ній все живе. Підраховано, що в середньому на кожного жителя Києва в повітряному просторі над містом (аж до верхньої межі стратосфери) припадає по 150 моль озону.Скільки молекул O3 і яка маса озону припадає в середньому на одного жителя столиці України ?

Ответы на вопрос

Отвечает Петрова Алина.

Ответ:

Объяснение:

Знайдемо кільки молекул  озону припадає в середньому на одного жителя столиці України

N(O₃) = n(O₃) * Na = 150 * 6,02 * 10²³ = 9,03 * 10²⁵ молекул

Обчислимо яка маса озону припадає в середньому на одного жителя столиці України

М(О₃) = 16 * 3 = 48 г/моль

m(O₃) = n(O₃) * М(О₃) = 150 * 48 = 7200 г або 7 кг 200г