Дам 100б, СРОЧНО! 1. Який об'єм повітря витратиться для спалювання 10 л циклогексану? 2. Речовина

містить 12,9% Карбону, 1,08% Гідрогену, все інше Бром. Густина парів речовини за воднем 139,5. Виведіть формулу 3. Спалили 8,8г речовини, отримали 17,6г вуглекислого газу і 7,2г води. Густина парів за азотом 3,1428. Виведіть формулу. 4. До 670г 16% розчину мурашиної кислоти додали 230г води. Яка масова частка речовини в отриманому розчині?

Ответы на вопрос

Отвечает Гордиенко Илья.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(C6H12) = 10 л

Найти:V(повітр.)-?

Складемо РХР:

C6H12 + 9O2 → 6CO2 + 6H2O

V(6H12) : V(О2)= 1 : 9

V(O2) = 10 * 9 = 90 л

У повітрі 21% кисню, тому маємо:

V(повітря) = 90 * 100/21 = 428,6 л

№2

Дано:

w(C) = 12,9% або 0,129

w(H) = 1,08% або 0,0108

D(H2) = 139,5

Найти: СхНуBrz - ?

Знайдемо масову частку брому:

w(Br) = 100% - w(C) - w(H) = 100% - 12,9% - 1,08% = 86,02% або 0,8602

Знайдемо молекулярну масу сполуки:

М(СхНуBrz) = D(H2) * М(Н2) = 139,5 * 2 = 279 г/моль

Вичислимо кількість ручовин:

n(C) = w(C) * М(СхНуBrz)/ М(С) = 0,129 * 279/12 = 3 моль

n(Н) = w(Н) * М(СхНуBrz)/ М(Н) = 0,0108 * 279/1 = 3 моль

n(Br) = w(Br) * М(СхНуBrz)/ М(Br) = 0,8602 * 279/80 = 3 моль

n(C) : n(Н) : n(Br) = 3 : 3 : 3

Отже формула : С₃Н₃Br₃

№3

Дано:

m(CxHy) = 8,8 г

m(CO₂) = 17,6 г

m(H₂O) = 7,2 г

D(N₂) = 3,1428

Найти: CxHy - ?

Знайдемо молекулярну масу речовини:

M(CxHy) = D(N₂) * M(N₂) = 3,1428  * 28 = 88 г/моль

Складемо РХР:

0,1 моль           0,4 моль       0,3 моль

CxHy  +  O₂   =    CO₂    +         H₂O

n = 1моль            n=1моль        n = у/2 моль

Визначимо кількість речовин

n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 8,8/88 = 0,1 моль

n(CO₂) = m(CO₂)/М(CO₂) = 17,6/44 = 0,4 моль

n(С) = n(CO₂) * n/n(CxHy) = 0,4* 1/0,1 = 4 моль

n(H₂O) = 7,2/18 = 0,4 моль

n(H) = 2 * n(H₂O)/n(CxHy)  = 2 * 0,4/0,1 = 8 моль

n(С) : n(H)   = 4 : 8

Разділимо обидва індекси на менший отримаемо СН2 і помножимо на 6 отже формула : С6Н12, але молекулярна маса сполуки 88 г/моль тому маємо С6Н14

№4

Знайдемо масу чистої мурашиної кислоти:

m(CH2O2) = m(р-нуCH2O2)  * w(CH2O2) = 670 * 16% : 100% = 107,2 г

Обчислимо масу нового розчину:

m(н.р) = m(р-нуCH2O2) + m(H2O) = 670 + 230 = 900 г

Знайдемо масова частка речовини в отриманому розчині:

w = m(CH2O2)/m(н.р)  * 100% = 107,2 : 900 * 100% = 11,91%