Визначте масу ортофосфатної кислоти, яку потрібно витратити на отримання 1061,4 г кислої солі калій

гідрогенортофосфату під час нейтралізації кислоти калій гідроксидом. Нужно подробно пожалуйста!

Ответы на вопрос

Отвечает Добряк Макс.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(KH2PO4) = 1061,4 г

Найти: m(H3PO4) - ?

М(KH2PO4) = 39 + 1 * 2 + 31 + 16 * 4 = 136 г/моль

М(H3PO4) = 1 * 3 + 31 + 16 * 4 = 98 г/моль

Складемо РХР:

 х г                            1061,4 г  

H3PO4   +   KOH  →   KH2PO4   +   H2O

n = 1 моль                   n= 1 моль

M = 98 г/моль            M = 136 г/моль

m = 98 г                      m = 136 г

х г (Н3РО4)  -   1061,4 г ( КН2РО4)

98 г(Н3РО4) -   136 г(КН2РО4)

m(H3PO4) = 1061,4 * 98 : 136 = 764,83 г