Обчисліть і вкажіть масу калій оксиду, який прореагував з 160 г розчину етанової кислоти:

Срочнооооооо!

Ответы на вопрос

Отвечает Дворская Катерина.

Ответ:

Для обчислення маси калій оксиду, який прореагував з 160 г розчину етанової кислоти, необхідно знати балансове рівняння реакції між ними.

За певних умов, калій оксид може реагувати з етановою кислотою утворюючи калій етаноат та воду:

K2O + 2CH3COOH -> 2CH3COOK + H2O

Щоб визначити масу калій оксиду, який прореагував з 160 г розчину етанової кислоти, спочатку необхідно визначити кількість етанової кислоти, яка була використана у реакції. Це можна зробити, знаючи її концентрацію та об'єм.

Нехай ми знаємо, що концентрація розчину етанової кислоти дорівнює 0,1 М, а об'єм становить 1 літр (1000 мл). Тоді кількість етанової кислоти в розчині дорівнюватиме:

n(CH3COOH) = c * V = 0,1 М * 1000 мл = 0,1 моль

З рівняння реакції видно, що на 1 моль етанової кислоти потрібно 0,5 моль калій оксиду, тому кількість калій оксиду, який реагував з 0,1 моль етанової кислоти, дорівнює:

n(K2O) = 0,5 * n(CH3COOH) = 0,5 * 0,1 моль = 0,05 моль

Далі, за допомогою молярної маси калій оксиду, яка дорівнює 94,2 г/моль, можна визначити масу калій оксиду, який прореагував з етановою кислотою:

m(K2O) = n(K2O) * M(K2O) = 0,05 моль * 94,2 г/моль = 4,71 г

Отже, маса калій оксиду, який прореагував з 160 г розчин

Объяснение:

зробіть відповідь, будь ласка, "найкраща"