ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСОЧКА ДУЖЕ СРОЧНО ДАЮ 100 БАЛЛІВ. обчисліть масу калій гідрооксиду необхідного

для взаємодії з 400 грамами нітратної кислоти, якщо масова частка кислоти становить 20 процентів.

Ответы на вопрос

Отвечает Федорищева Мария.
KOH+HNO3=KNO3+H2O
Розрахуємо масу нітротної кислоти в розчині нітратної кислоти:
w=(mр.р./mр-ну.)*100=20%
mр.р.=(w*mр-ну)/100=(20*400)/100=80 г
Розрахуємо молярні маси реагентів:
M(KOH)=39+16+1=56 г/моль
M(HNO3)=1+14+3*16=63 г/моль
Розрахуємо масу KOH з пропорції:
Х - 56 г/моль
80 - 63 г/моль
Х= (56*80)/63= 71,1 г
Відповідь 71,1 г.
Отвечает Раимбаева Луиза.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нуHNO3) = 400 г

w(HNO3) = 20%

Найти: m(KOH) - ?

Знайдемо масу  чистої HNO36

m(HNO3) = m(р-нуHNO3) * w(HNO3) : 100% = 400 * 20% : 100% = 80 г

М(KOH) = 39 + 16 + 1 = 56 г/моль

М(HNO3) = 1 + 14 + 16 * 3 = 63 г/моль

Складемо РХР:

х г                      80г

KOH        +        HNO3   →   KNO3   +    H2O

n = 1моль          n = 1 моль

М= 56 г/моль   М = 63 г/моль

m = 56 г            m = 63г

х г (КОН)     -    80 г (HNO3)

56 г(КОН)   -     63 г (HNO3)

m(KOH) = 56 * 80 : 63 = 71,11 г