Визначити число молекул та атомів у 0,2 моль водню.


Ответы на вопрос

Отвечает Гладких Жека.

Дано:

n(H2) = 0,2 моль

Na = 6,02·10²³ моль^(-1)

Знайти: N(H2) - ?; N(H) - ?

Розв'язання:

Na – позначення сталої Авогадро.

Один моль речовини містить в собі 6,02·10²³ молекул. Звідси N(H2) = n(H2)·Na = 6,02·10²³·0,2 = 1,204·10²³ молекул.

Молекула водню складена з двох атомів гідрогену, тому атомів буде вдвічі більше ніж молекул:

N(H) = 2·1,204·10²³ = 2,408·10²³атомів.

Відповідь: N(H2) = 1,204·10²³ молекул;

N(H) = 2,408·10²³атомів.