3. Визначте масову частку речовини в розчині, якiй отримали шляхом змішування 240г 44 %-го і 240 г

22%-го розчинів цієї речовини. мені дуже срочно треба , в мене дуже важлива кр даю 80 балів​

Ответы на вопрос

Отвечает Зюбр Владислав.
Масова частка - це відношення маси речовини до загальної маси розчину, виражене у відсотках.

Спочатку потрібно знайти масу речовини, що міститься у кожному з розчинів. Для цього множимо масу розчину на його концентрацію відсотковою формою, ділимо на 100, щоб перевести в грами:

Маса речовини в 44%-ному розчині = (240 г) x (44/100) = 105.6 г
Маса речовини в 22%-ному розчині = (240 г) x (22/100) = 52.8 г

Загальна маса розчину = 240 г + 240 г = 480 г

Тепер знаходимо загальну масу речовини, що міститься у розчині, змішаному з обох попередніх розчинів:

Загальна маса речовини = 105.6 г + 52.8 г = 158.4 г

Масова частка речовини в розчині дорівнює відношенню маси речовини до загальної маси розчину, помноженому на 100%:

Масова частка речовини = (158.4 г / 480 г) x 100% = 33%

Отже, масова частка речовини в розчині, отриманому шляхом змішування 240 г 44%-го і 240 г 22%-го розчинів цієї речовини, дорівнює 33%.