ДАЮ 60 БАЛОВ Задача 2. До розчину масою 130 г з масовою часткою солі 25 % додали 70 г води.

Визначити масову частку солі у новому розчині.​

Ответы на вопрос

Отвечает Грошков Даниил.

Відповідь: Спочатку визначимо масу солі в початковому розчині:

Масова частка солі = 25% = 0.25

Маса солі = 0.25 * 130 г = 32.5 г

Після додавання 70 г води маса розчину збільшиться до 130 г + 70 г = 200 г. Проте маса солі в розчині не зміниться, тому залишається 32.5 г.

Тоді масова частка солі у новому розчині може бути знайдена за допомогою наступної формули:

Масова частка солі = (маса солі / маса розчину) * 100%

Підставляючи відомі значення, отримуємо:

Масова частка солі = (32.5 г / 200 г) * 100% = 16.25%

Отже, масова частка солі у новому розчині становить 16.25%.

Пояснення: