ДОПОМОЖІТЬ ТЕРМІНОВО Обчисліть відношення мас розчиненої речовини в розчинах:а) розчині натрій

хлориду (NaCl) масою 160г з масовою часткоюNaCl 0,125б) розчині цукру масою 200г з масовою часткою сахарози 20%​

Ответы на вопрос

Отвечает Колосова Юля.

Відповідь:а) Для обчислення відношення мас розчиненої речовини в розчині використовується формула:

Відношення мас розчиненої речовини = (маса розчиненої речовини / маса розчину) * 100%

У даному випадку маса розчиненої речовини (NaCl) становить 160 г, а маса розчину складається з 160 г NaCl і певної кількості розчину. Масова частка NaCl в розчині дорівнює 0,125 або 12.5%.

Відношення мас розчиненої речовини = (160 г / 160 г + маса розчину) * 100% = 12.5%

Щоб знайти масу розчину, можна використати відношення маси розчину до масової частки NaCl:

маса розчину = маса розчиненої речовини / масова частка NaCl

маса розчину = 160 г / 0.125 = 1280 г

Таким чином, відношення мас розчиненої речовини в розчині NaCl становить 12.5%, а маса розчину складає 1280 г.

б) Для обчислення відношення мас розчиненої речовини в розчині застосовується така ж формула:

Відношення мас розчиненої речовини = (маса розчиненої речовини / маса розчину) * 100%

У даному випадку маса розчиненої речовини (сахарози) становить 200 г, а маса розчину складається з 200 г сахарози і певної кількості розчину. Масова частка сахарози в розчині дорівнює 20% або 0.20.

Відношення мас розчиненої речовини = (200 г / 200 г + маса розчину) * 100% = 20%

Пояснення: