МНЕ СРОЧНО!!! ПОЖАЛУЙСТА, ДАЮ 25 БАЛОВ До 230 г розчину NaCl з масовою часткою калій хлориду 18%

Додатково розчинили 40 г NaCl. Обчисліть масову частку солі в одержаному розчині. Які маси солі та води потрібно взяти для приготування 244 г розчину 3 масовою часткою солі 20%?​

Ответы на вопрос

Отвечает Нажиден Анель.

Обчислення масової частки солі в одержаному розчині:

Маса NaCl в початковому розчині = масова частка NaCl * маса розчину

Маса NaCl = 0.18 * 230 г = 41.4 г

Додана маса NaCl = 40 г

Загальна маса NaCl в одержаному розчині = 41.4 г + 40 г = 81.4 г

Загальна маса розчину після додавання NaCl = 230 г + 40 г = 270 г

Масова частка солі в одержаному розчині = (маса NaCl / загальна маса розчину) * 100%

= (81.4 г / 270 г) * 100% ≈ 30.15%

Отже, масова частка солі в одержаному розчині становить приблизно 30.15%.

Обчислення маси солі та води для приготування 244 г розчину з масовою часткою солі 20%:

Маса солі = масова частка солі * загальна маса розчину

= 0.20 * 244 г = 48.8 г

Маса води = загальна маса розчину - маса солі

= 244 г - 48.8 г = 195.2 г

Таким чином, для приготування 244 г розчину з масовою часткою солі 20%, потрібно взяти 48.8 г солі та 195.2 г води.