Визначте масу солі, що утворюється при взаємодії барiй гiдроксиду з 146 грамами хлоридноï кислоти.

ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА ​

Ответы на вопрос

Отвечает Колотовкина Полина.

Дано:

m(HCl) = 146 г

Найти:

m(BaCl2) - ?

Решение:

Ba(OH)2 + 2HCl => BaCl2 + 2H2O

n=m/M

M(HCl) = 1 + 35,5 = 36,5 г/моль

n(HCl) = 146/36,5 = 4 моль

n(BaCl2) = ½n(HCl) = 4/2 = 2 моль

M(BaCl2) = 137 + 2×35,5 = 208 г/моль

m(BaCl2) = 2 × 208 = 416 г

Ответ: 416 г