Встановіть формулу алкану, молекулярна маса якого 170


Ответы на вопрос

Отвечает Борискина Диана.

загальна формула алкана: CnH2n+2

CnH2n+2 = 170

14n = 168

n= 12

C₁₂H₂₆

Отвечает Лихачев Миша.

Для встановлення формули алкану, молекулярна маса якого 170, необхідно використовувати формулу загальної молекулярної формули алканів, яка виглядає наступним чином:

CₙH₂ₙ₊₂

де ""n"" - кількість атомів вуглецю в ланцюгу алкану.

Оскільки молекулярна маса алкану дорівнює 170, ми можемо розрахувати значення ""n"":

Молекулярна маса алкану = n * (молярна маса вуглецю) + (2n + 2) * (молярна маса водню)

170 = n * (12.01 г/моль) + (2n + 2) * (1.01 г/моль)

170 = 12.01n + 2.02n + 2.02

170 = 14.03n + 2.02

168.98 = 14.03n

n ≈ 12

Отже, формула алкану буде C₁₂H₂₆.