Речовина містить 83,33% Карбону та 16,67% Гідрогену, відносна густина парів речовини за повітрям

2,482. Виведіть формулу речовини. Обчисліть об’єм кисню, необхідний для спалювання 7,2 г цієї речовини.

Ответы на вопрос

Отвечает Зарипова Лейсан.

W(С)=83,33%

W(Н)=16,67%

D(пов)=2,482

СхНу -?

V O2 -?

1.Молярна маса М(СхНу)= D(пов)*М(пов)=2,482*29=72 г/моль

2.Підставляємо в формулу W(ел)=х*Аг(ел) / М Сх(Ну)

значення для елементів і знаходимо їх кількість

W(С)=х*Аг(С) / М (СхНу)

0,8333=х*12/72,   х=5

W(Н)=у*Аг(Н) / М (СхНу)

0,1667=у*1/72,    у=12

С5Н12 пентан

С5Н12 +8 О2= 5СО2 +6Н2О

n С5Н12= m/М=7,2/72=0,1 моль

n О2= 8* n С5Н12=0,1*8=0,8 моль

V O2= n*Vm=0,8*22,4=17,92 л кисню