Відносна молекулярна маса речовини у 71 разів більша від відносної молекулярної маси водню (Н2).До

його складу входять : Фосфор - 43,66% та Оксиген. Знайдіть формулу речовини..

Ответы на вопрос

Отвечает Marchenko Vladislav.

М=71*М(Н2)=142 г/моль
Возьмем 1 моль этого вещества.
Тогда m(P)=142г*0,4366≈62г
n(P)=62г/31г/моль=2 моль
m(O)=142г-62г=80г
n(O)=80г/16г/моль=5 моль
Тогда соотношение количества фосфора к количеству кислорода в веществе составляет 2:5
Формула оксида - P2O5.