У магазині є ножі та виделки загальною кількістю від 320 до 400 штук. Якщо їх рахувати десятками,

то буде ціле число десятків, якщо рахувати дюжинами, то буде ціле число дюжин. Скільки в магазині виделок і скільки ножів, якщо ножів на 160 менше, чим виделок

Ответы на вопрос

Отвечает Жойкина Полина.
Якщо рахувати десятками і буде ціле число, то це означає, що їх кількість це число, яке закінчується цифрою 0. А методом підбору на 12 (дюжину) без остачі ділиться тільки 360 (це від 320 до 400).  Можна і не методом підбору, а за ознакою подільності на 12, тобто із всіх чисел : 320  330  340  350  360  370  380  390  400, на 12 ділиться тільки 360. Отже, ножів і виделок разом 360 штук.
(360-160):2=100(шт.)- ножів;
100+160=260(штук) - виделок.