Оқушының күн сайын оқыған кітап беттерінің саны бірдей болды. Бірінші кітапты ол 12 күнде екінші

кітапты 7 күнде оқып бітірді. Егер екінші кітапта бірінші кітаптан 90 бет кем болса , әр кітапта неше бет болған ?

Ответы на вопрос

Отвечает Ланцев Никита.
Y/9=x/12
x-y=90
x=y+90
y/9=(y+90)/12
4y/36=3*(y+90)/36
4y=3y+270
4y-3y=270
y=270
x=270+90=360