В одному вантажному вагоні було втричі більше вугілля, ніж у другому. Коли з першого вагона

вивантажили 16 т вугілля, а з другого - 4 т, в обох вагонах стало порівну вугілля. Скільки вугілля було в другому вагоні спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Вишневская Юля.

во втором вагоне было х тонн угля, а в первом 3х тонн.

когда из первого отгрузли 16т, там осталось 3х-16 тонн. когда из второго отгрузили 4т, там осталось х-4 тонны. при этом в вагонах угля стало поровну. значит,

3х-16=х-4

2х=12

х=6

во втором вагоне изначально было 6 тонн угля, а в первом 3*6=18 тонн.

 

Отвечает Иванов Павел.

у другому вагоні було х т, тоді у першому 3х, потім стало у другому вагоні х-4 т, а в першому 3х-16Складемо рівняння

3х-16=х-4

3х-х=16-4

2х=12

х=12:2

х=6 т було у другому вагоні, тоді у першому

6*3=18 т