Поїзд їде від станції А до станції В. На деякій ділянці шляху виконують ремонтні роботи. Швидкість

на цій ділянці становить 25% від початкової, унаслідок чого поїзд запізнився на 4 год. Наступного дня частина шляху, який ремонтували, зменшилася на 40 км і за тих же умов поїзд запізнився на 1 год. Обчислити початкову швидкість поїзда.

Ответы на вопрос

Отвечает Сентялёва Валерия.
У-скорость  по расписанию,х/у-время
0,25у-х- участок ремонтных работ в 1 день,х/0,25у-время
х-40-участок ремонтных работ во 2 день,(х-40)/0,25у-время
х/0,25у-х/у=4⇒х-0,25х=4*0,25у⇒0,75х=у
(х-40)/0,25у-(х-40)/у=1⇒(х-40)-0,25(х-40)=0,25у⇒0,75(х-40)=0,25у
0,75(х-40)=0,25*0,75х
3х/4-30=3х/16
3х/4-3х/16=30
12х/16-3х/16=30
99х/16=30
х=30:9/16=30*16/9=160/3
у=3/4*160/3=40км/ч-скорость  по расписанию