Решите задачу: човен проплив шлях між двома пристанями за течією річки за 1,2 год, а на зворот.

шляху 1.5 год. Знайдіть відстань між пристанями, якщо швидкість човна у стоячій воді 22,5 км/год

Ответы на вопрос

Отвечает Грицюк Ростик.
По течии швидкисть (V стояч. води+V течии);
(Vcт.в+Vтеч.)*1,2- видстань миж пристанями
А з другого боку, ця ж видстань , якшо проти течии рухатись,
(Vст.в -Vтеч)*1,5
Ривняння:
(22,5+ Vтеч.)*1,2=(22,5-Vтеч)*1,5
27+1,2Vтеч.=33,75-1,5Vтеч.
1,2Vтеч.+1,5Vтеч.=33,75-27
2,7Vтеч,=6,25
Vтеч.=6,25:2,7
Vтеч.=2,5(км/год)
S=(22,5+2,5)*1,2=30 (км)-видстань