Брокерська фірма придбала два пакети акцій, а потім їх продала на загальну суму 39900 грн.,

отримавши при цьому 40% прибутку. За яку суму фірма придбала кожен з пакетів акцій, якщо при продажу першого пакету прибуток склав 30%, а при продажу другого – 55%.

Ответы на вопрос

Отвечает Кожух Павел.
39900грн - 140%
?грн - 40%
399008*40:140=11400(грн) - складає прибуток 40% 
39900-11400=28500(грн) - вартість двох куплених пакетів акцій
х грн - вартість І пакета
у грн - вартість ІІ пакета

0,3х+0,55у=11400 }
х+у=28500              }

х=28500-у
0,3(28500-у)+0,55у=11400
8550-0,3у+0,55у=11400
0,25у=2850
у=2850:0,25
у=11400(грн) - вартість ІІ пакета акцій
х=28500-11400
х=17100(грн) - вартість І пакета акцій