Бидай егілген екі алқаптың ауданы 100 га. Бірінші алқаптың әр гектарынан 12 ц-ден,ал екінші

алқаптың әр гектарынан 10ц-ден өнім алынды. Екінші алқаптан алынған өнім бірінші алқаптан алынған өнімнен 18,8т кем болды. Бірінші егіс алқабының ауданы неше гектар?

Ответы на вопрос

Отвечает Raud Angelina.

Короче х ол 1 ші алқап ауданы, y ол 2 ші алқап ауданы

 188 ол деген 18,8*10 неге көбейттім себебі 1 тонна ол 10 цт

                x+y=100    =>        x=100-y

               12x-10y=188 

осыдан 12(100-y)-10y=188

                 1200-12y-10y=188

                  -22y=-1200+188

                  y=1012/188

                  y=46

                  x=100-46=54 га