Турист проплив моторним човном проти течії 18 км,а повернувся назад на плоту.Човном турист плив на

4,5 год менше,ніж плотом.Знайдіть швидкість течії, якщо швидкість човна у стоячій воді 15 км/год.

Ответы на вопрос

Отвечает Рагимова Айсель.
Х км/ч - скорость течения и плота
15-х км/ч - скорость лодки против течения

18/(15-х) - 18/х=4,5
18х-18*(15-х)=х(15-х)
18х -270+18х=15х-х²
х²+21х-270=0
D=21²+4*270=1521=+-39²
х1=(-21-39)/2= - 30 - не подходит решению
х2=(-21+39)/2=9(км/ч) - скорость течения