Турист пройшов 1/3 наміченого шляху,а потім 60% частини що залишилася. Після цього з'ясував що

пройдений шлях на 8 км більший,ніж якиф залишилося. Скільки км намітив пройти турист?

Ответы на вопрос

Отвечает Червяков Андрей.
Пусть х -  намеченный путь туриста.  ⇒
1) на первом этапе прошёл турист: x*(1/3)=x/3.
2) осталось пройти: х-(х/3)=2х/3
3) на втором этапе он пошёл: (2х/3)*0,6=(2х/3)*(3/5)=2х/5.
4) пройденный путь: (х/3)+(2х/5)=(5х+3*2х)/15=11х/15.
5) осталось пройти: х-(11х/15)=4х/15.
6) (11х/15)-(4х/15)=8
    7х/15=8
7х=120
х=120/7=17¹/₇.
Ответ: 17¹/₇ км.