За гумку циркуль і олівці учениця заплатила 20 грн 40 кор. Вартість циркуля складає 55 % вартості

покупки. Скільки кошкує кожен предмет, якщо олівці у 18 цілих 1/8 разу дорожчі від гумки

Ответы на вопрос

Отвечает Чайка Александра.
20грн 40коп = 20*100+40 коп=2040 коп.
Тоді вартість циркуля складає 55% від 2040 коп, тобто (2040/100)*55=1122 коп.
Тоді олівці і гумки разом коштують 2040-1122=918 коп.
олівці дорожчі за гумку 18цілих 1/8 раза, тобто в 18,125 разів дорожчі.
Тоді якщо гумка коштує х коп, то олівці 18,125*х коп і разом вони коштують 19,125*х=918. Звідси х=48 коп. Тобто гумка коштує 48 коп. Звідси олівці коштують 18,125*48=870 коп.
Відповідь: циркуль коштує 1122 коп, гумка коштує 48 коп, а олівці 870 коп.