1. Жаяу адам 10 км жолды белгілі бір жылдамдықпен жүру керек еді, бірақ ол жылдамдығын 1 км/сағ

арттырып, 10 км жолды 20 мин тезірек жүріп өтті. Жаяу адамның алғашқы жылдамдығын табыңыз. Шығарылу жолын көрсетіп жіберулеріңізді сұраймынЖауабы: 5 км/сағ

Ответы на вопрос

Отвечает Буряк Женя.
Х оның алғашқы жылдамдығы , шартты бойынша 
10/x  белгілі уақыт 
10/(x+1) жүрген уақыты

10/x-10/(x+1)=20/60
3(10(x+1)-10x)=x(x+1)
30=x^2+x
x^2+x-30=0
D=11^2
x=-1+11/2=5 км/сағ