Дві ділянки поля площею 8 га та 10 га було засіяно пшеницею. Урожайність на першій ділянці склала

36 ц/га, а на другій на 15 % вища. Обчисліть, скільки центнерів пшениці було зібрано з цих ділянок разом.

Ответы на вопрос

Отвечает Житник Анастасія.
1) 36 : 100 * 15 = 5,4 (ц/га) - на столько выше урожайность на втором участке;
2) 36 + 5,4 = 41,4 (ц/га) - урожайность пшеницы на втором участке;
3) 36 * 8 = 288 (ц) - столько пшеницы собрали с первого участка;
4) 41,4 * 10 = 414 (ц) - столько пшеницы собрали со второго участка;
5) 288 + 414 = 702 (ц) - собрано с двух участков вместе.
Выражение: 36 * 8 + (36 + 0,15 * 36) * 10 = 702
Вiдповiдь: 702 ц пшеницi було зiбрано з цих дiлянок разом.