5 кішкене қорапша және 2 үлкен қорапшада кәмпит 3,96 кг. Үлкен қорапшадағы кәмпит кішкене

қорапшадағы кәмпиттен 3 есе ауыр. Кішкене қорапшада қанша грамм кәмпит бар?

Ответы на вопрос

Отвечает Лівий Олег.
Кішкентай қораптағы кəмпиттің массасын "x" деп айтайық. сонда үлкен 3x болады(өйткені 3 есе ауыр). сонда 5×x+2×3×x=3,96
5x+6x=3,96
11x=3,96
x=3,96÷11
x=0,36
жауабы: кішкентай қорапшада 0,36грамм кəмпит бар