Pasta do zębów po obniżce 0 15% kosztuje 6,80 zl. Jaka bila cena pasty przed obniżką?​


Ответы на вопрос

Отвечает Калугина Диана.

x \cdot \dfrac{100-15}{100}=6{,}80\\x \cdot \dfrac{85}{100}=6{,}80\\85x=680\\x=680:85=8.

Rozwiązanie: 8 złotych.

Jeśli czegoś nie rozumiesz, nie wahaj się zapytać.