Укажи відношення, яке разом із відношенням 10:5 утворює пропорцію. * Помогите срочно!!!


Ответы на вопрос

Отвечает Сюльзякова Лизочка.

Пошаговое объяснение:

Пропорція – це рівність двох відношень.

Нехай маємо чотири числа a, b, c, d. Якщно :

a : b = c : d  - тоді це пропорція .

При цьому числа а і d називаються крайніми членами пропорції, а числа b і c – середніми її членами.

Основна властивість пропорції: якщо пропорція правильна, то добуток її крайніх членів дорівнює добутку середніх

a * d = b * c

За умовою маємо відношення  10 : 5 , знайдемо його значення:

10 : 5 = 2

Отже друге відношення повино мати значення 2 , підходять :

20 : 10

4 : 2

18 : 9  і багато інших .

Перевіримо чи будуть пропорції правиьними :

1 ) 10 : 5 = 20 : 10

10 * 10 = 5 * 20

100 = 100

пропорція правильна

2) 10 : 5 = 4 : 2

10 * 2 = 5 * 4

20 = 20

пропорція правильна

3) 10 : 5 = 18 : 9

10 * 9 = 5 * 18

90 = 90

пропорція правильна

Відповідь:

10 : 5 = 20 : 10

10 : 5 = 4 : 2

10 : 5 = 18 : 9