Уяви себе кулінаром, фермером, будівельником чи інженером та розкажи, як в твоїй роботі

застосовуються знання про пропорцію, Склади та розв'яжи задачу практичного змісту.

Ответы на вопрос

Отвечает Молох Дмитрий.

Наприклад, я кулінар. Мені відомо, що в 100 г. шоколаду 255 ккал, але у мене тільки 85 г. шоколаду і мені потрібно дізнатися, скільки ккал в 85г. шоколаду. Для цього я можу використати пропорцію:

100г. шок. » 255ккал

85г. шок. » х ккал

100/85=255/х

100х=255*85

100х=21675

х=21675/100

х=216,75

Отже, в 85г. шоколаду 216,75 ккал

)

Отвечает Гребенников Максим.

Пошаговое объяснение:

№1

Чтобы испечь 20 тортов, кулинару требуется 5 кг муки. Сколько кг муки потребуется кулинару, чтобы испечь 25 тортов ?

20 тортов = 5 кг муки

25 тортов = х кг муки

20/25 = 5/х

20 * х = 25 * 5

20х = 125

х = 125 : 20

х = 125/20

х = 6. 5/20

х = 6. 1/4 или 6,25

6,25 кг = 6кг 250г

Ответ: 6кг 250г

Прямая пропорциональность

№2

12 рабочих могут отремонтировать дорогу за 5 дней. Сколько требуется рабочих, чтобы отремонтировать эту же дорогу за 3 дня?

12 рабочих = 5 дней

х рабочих = 3 дня

х/12 = 5/3

3 * х = 12 * 5

3х = 60

х = 60 : 3

х = 20

Ответ: 20 рабочих

Обратная пропорциональность